Niezapomniane przeżycia w zasięgu ręki.

Jatna Chata, znakomicie położona u stóp słynnej nie tylko wśród wielbicieli Beskidów Błatniej, gwarantuje swoim Gościom jednocześnie bliskość górskich szlaków, jak i centrum Brennej. Powietrze jest tu niezwykle czyste, co pozwala na oddech prawdziwie pełną piersią! Nie trzeba dodawać, iż górskie widoki błyskawicznie rozwieją wszelkie pozostałości nagromadzonego stresu.

Centrum Brennej

Jatna Chata położona jest w odległości ok. półtora kilometra od centrum miasteczka będącego swoistą stolicą tzw. Beskidu Węgierskiego. Przez środek Brennej płynie rzeka Brennica, która wespół z otaczającymi ją górami stworzy wręcz bajkowy klimat Waszego wypoczynku. W centrum miejscowości będziecie mogli skorzystać z dostępu do apteki, poczty, sklepów, restauracji i karczm z regionalnymi przysmakami. W Brennej jest także amfiteatr, wyciąg narciarski i park rekreacyjny. Nie ma możliwości, aby nudzić się w tym pięknym miejscu! Warto dodać, że geograficzne położenie Brennej niedaleko węzła drogowego w Skoczowie pozwala na błyskawiczny dojazd do tzw. „wiślanki” oraz drogi ekspresowej z Cieszyna do Żywca.

Szlaki turystyczne

Brenna to jedna z najbardziej znanych miejscowości w Beskidach. Z Jatnej Chaty możecie wręcz z marszu wyruszyć na Błatnią, która szczyci się przepięknymi widokami z niezalesionego szlaku. Na Błatniej znajduje się popularne schronisko, gdzie można zakupić odznaki turystyczne oraz posilić się przed dalszą drogą. Otworem przed Wami stoi także Kotarz, czyli najwyższy szczyt Beskidu Węgierskiego, jak również Klimczok, Szyndzielnia, Równica, Orłowa, Stary Groń czy Przełęcz Karkoszczonka, które mogą zdobyć nawet początkujący wędrowcy. Co bardziej zapaleni i doświadczeni górołazi mogą natomiast porwać się nawet na trasę na Skrzyczne przez Malinowską Skałę, skąd otwierają się widoki na Tatry!

Trasy narciarskie

Brenna i Beskidy ugoszczą Was nie tylko latem, ale także zimą. Pasjonaci narciarskiego szaleństwa będą wniebowzięci szeroką ofertą, jaką gwarantują pobliskie stoki wyposażone w dwanaście wyciągów orczykowych i talerzykowych. Łączna długość tras zjazdowych wokół Brennej to nawet 10 km! Takie nazwy, jak Ski Dolina, Świniorka czy Rekreacyjna Trasa Biegowa to słowa-zaklęcia dla wszystkich wielbicieli zimowej aktywności. Zima to jednak nie tylko zjazdy i marsze na nartach, ale też na sankach, snowboardzie i... w skibobach! Wszystkie te formy zimowej rekreacji znajdziecie nieopodal Jatnej Chaty.

Co warto zobaczyć

Oto najpopularniejsze atrakcje w lokalizacji Brenna:

  • - Chlebowa Chata
  • - Obserwatorium Nietoperzy
  • - Dworek myśliwski Konczakówka
  • - Kozia Zagroda
  • - Kościół pw. Św. Jana Chrzciciela

Aktywność, która zachwyca.